Rubriigi ‘Töö arhiiv

On see lind või lendkala?

01.12.2008

Enamikul meist on kombeks aegajalt heita pilk peeglisse ja vaadata üle, kuidas välimusega lood on. Edevamad naudivad iga juhust oma peegeldust imetleda, olgu see siis poeaknal, mööduva auto aknaklaasil või veel mingi muu võimalus. Meie viisime läbi väikese uurimuse ja vaatasime peegli asemel  inimeste pead sisse. Ei ole just väga peegelduv arvaksite te esmalt.  Küll aga väga huvitav, leidsime meie. Et sellele omadustepilvele veidi konkreetsemat kuju anda, palusime oma klientidel võrrelda agentuuri loomaga (kommentaaride alla on teil võimalus lisada oma versioon). Nimetatud said aga lõvi, rebane, hobune ja koer. Sarnase ülesande said ka inimesed agentuuri sees ning neile tundus, et tegemist on delfiini, kaelkirjaku või lehmaga. Mida me sellest peegelpildist siis järeldaksime? Võimas / paindlik / tugev / lojaalne on märksõnad, mis esmalt pähe tulevad. Ja ilmselt see tegelikkuses nii ka on. Sõbralik ja rahuliku meelega veel lisaks, kui seestpoolt vaadata.Pilk heidetud ja kokkuvõtted enda jaoks tehtud, jääb üle üks kaval naeratus õhku hõljuma jätta ja tagasi töödesse sukelduda, et ka tulevikus olla nende sõnade vääriline. Võib-olla on aga järgmise peeglisse vaatamise korra ajaks pilt juba muutunud. Näiteks mõned uued omadused lisandunud. Eks me näe, ütles pime. 

Otsime inimest, kes suhtleks vabalt

21.10.2008

Kui kala otsib, kus sügavam, siis inimesele on head kõik need kohad, kus teda parasjagu ei ole. Et meie praegune PR-projektijuht siirdub lähitulevikus parematele jahimaadele uusi väljakutseid otsima, siis otsime tema asemele sobivat inimest. Kui Sa oled sellele kohale sobiv inimene, siis tööülesandeid siin ilmselt kirjeldama ei pea. Nende kohta võid täpsemalt lugeda siit. Põhiline, et ta oma tööd armastaksid ja seda rõõmuga teeksid.

Isikuomadustelt on eriti oodatud rõõmsameelsed ja avatud inimesed.  Tore, kui Sul oleks ka mingi pisike isiklik “kiiks”. nagu igal normaalsel inimesel.

Läks nagu lennates

23.09.2008

 Suve lõpp kiskus Mastis sedapuhku suhteliselt ebamaiseks. Esiteks oli sees kosmiline kiirus ja teiseks oli tegu üpriski lennukate projektidega. Nüüd on kõigil jälle õnnelikult jalad maas. Pilk aga käib juba ringi ja otsib, kuhu edasi kihutama asuda. Üht-teist on juba silma jäänudki. Esimene ja suurem projekt oli 1. Red Bulli Lennupäev Tallinnas, mille ettevalmistamine algas juba varakevadel. Kui mitte isegi talvel. Kivi-kivi kõrvale, rida rea kõrvale ilma nõela pistmata. Nii see üritus kevade ja suve jooksul valmis sai sepitsetud. Lõpuspurt enne üritust läks ikka päris kiireks ja palavaks, et suhteliselt külm ja karastav Lennupäeva ilm mõjus mõnusa jahutusena. Vähemalt organiseerijatele. Järgmine kord aga proovime ürituse Tallinna saada ajal, mis veel T-särkides ja plätudega ringi saab liikuda.Aga üks pilt räägib paremini kui 1001 sõna. Seega leiad päris pika jutu siit

 

rb-lennupaev.jpg

 

 

Teine üritus oli suisa üleriikliku, et mitte öelda rahvusvahelise tähtsusega. Eesti ainus teras(alumiinium?)lindude pesa oli viimaste kuudega mehiselt paisunud. Mehiselt selles mõttes, et terve uue ja suure korpuse võrra. Nimetatud sündmuse pidulikuks tähistamiseks oli kokku kutsutud suuri ja tähtsaid mehi nii lähedalt kui kaugelt ja Masti roll oli korraldada, et nimetatud üritus võimalikult sujuvalt kulgeks ja osavõtjatele pikaks ajaks ka meelde jääks. Kliendi esindajate soojad ja mehised käepigistused ürituse lõpus andsid alust üritust kordaläinuks lugeda. Ühtlasi anti laiemale publikule teada hea uudis, et meie Tallinna Lennujaamast saab juba järgmise aasta märtsikuus Lennart Meri Tallinna Lennujaam. Ehk siis lühidalt meie Lennu Lennujaam.

 

 lennujaama-avamine.jpg

 

Lennupäev – vett võistlejatele ja vilet vaatajatele. Tegijatele mõlemat.

02.09.2008

Laupäeval, 13. septembril kell 14, näeb Masti ühiste jõupingutuste tagajärjel päevavalgust üks lapsuke, kelle nimi on Red Bulli 1. Lennupäev. Lapsukese sigitamisele on viimase poole aasta jooksul kulunud ohtrat sebimist, närvikulu, kirglikke päevi ja kuumi öid.  Tänu sellele peaks ta tulema igati punn- ja punapõskne ning suhteliselt valjuhäälne. Eestis erakordne üritus tõotab pakkuda meelelahutust tuhandetele. Sõltumata nende vanusest, rahvusest või usutunnistusest. Mis sellesse viimasesse puutub, siis võiksid kõik selle postituse lugejad paluda kas Jehoovat, Buddhat, Muhamedi või veel kedagi vastavalt oma eelistustele, et vähemalt sellel päeval oleksid taevased kraanid suletud. Admiraliteedi basseinis on vett juba isegi palju.

Sina ise tuled ju ka?

Hõbedased raamatud teenisid hõbedase muna

07.04.2008

muna
 

Kas me peeglisse vaadates näeme tegelikult iseennast? Vaevalt küll. Objektiivse pildi saame ikkagi summeerides oma peegeldust teiste silmades. See tähendab, et oleme ikkagi need, mida näitavad meie teod, mitte väline kest. Samas on lõbus jälgida, kuidas meie “mitmekorruselises” Eestis on paljud inimesed oma peegelpilti jälgides pöördesse läinud ning esitavad ülejäänud maailmale pööraseid ja naeruväärseid pretensioone. Kasvõi palga suhtes. Loodetakse tippu jõuda mingeid maagilisi valemeid või teid kasutades, unustades ära elu algtõed ja selle, et mitte millestki ei saa sündida midagi. Tööd tuleb teha, sõbrad, vaeva näha. Ja küll siis tuleb ka armastus. Ning lugupidamine….
 

väljavõte Glaskeki aastate raamatust (2007)

  
Ümmargune jutt ja kuldsed sõnad. Tegelikult vist pigem hõbedased. Aga seda ümaramad, sest just selle raamatuga tõime ära graafilise disaini Hõbemuna selleaaastasel Kuldmunal. Ei tea, on see hea või paha, aga Kuldmuna selles alajaotuses tänavu välja ei antudki.

Rõõm ja rahulolu on igatahes hinges. Ja tänutunne. Nagu ikka siis, kui pingutused väärilist vilja kannavad.
Tänulikkust ongi seoses selle sündmusega õigupoolest nii palju, et tahaks teist lausa jagada. Seda enam, et Kosmose lavalt sai tänu avaldada vaid Kuldmuna võidu korral.

Sissejuhatuseks sooviks muidugi tänada üht meie parimat klienti Glaskeki, kelle aastaraamat selle Hõbemuna ära teenis. Kraapsu või kniksu tahaks teha meie visiooni usaldamise eest. Kaasatulemise julguse eest samuti sügav kummardus. Eriti meeldiv oli, et klient ei kartnud täiusliku tulemuse saavutamiseks kulutada ka pisut rohkem kui lihtsalt hea tulemuse saavutamiseks vajalik oleks olnud. Arigato!

Sooja ning sõbraliku virtuaalse käepigistuse ja õlalepatsutamise on mõistagi ära teeninud ka need, ilma kelleta poleks see aastaraamat sellisel kujul ilmavalgust näinud.

Fotograafid Jüri Seljamaa ja Kalle Veesaar, kes varustasid raamatu just selliste piltidega nagu meil vaja oli. Superpildid olid. Ja palju oli neid ka.

Eriline tänu kuulub Aktaprindile, kus nimetatud teos ilmavalgust nägi. Väärt idee sai veelgi väärilisema teostuse. Respect!

Glaskek_AR_1Glaskek_AR_3Glaskek_AR_2Glaskek_AR_4

Kinkeraamatut lähemalt saab vaadata siit.

Pakume tööd – otsime mitme keelega suhtlejat

20.02.2008

Kui Sulle meeldib see, mida Sa meie bloogist näed ja loed, siis pakume Sulle arvestatavat võimalust meiesuguste andekate inimestega liituda. Siiski pole see päris lihtne, sest oleme tiba valivad. Ometi on Sul head shansid, kui Sa…
…oled superhea suhtleja, soovitavalt isegi vastava haridusega

…oskad suhelda ka inglise, vene, soome,saksa, araabia, serbohorvaadi või teistes keeltes

…tunned meediat nagu oma…läptoppi

…oskad juhtida isiklikku autot

…suudad säilitada optimismi ja postiiivsust ka keerulistes olukordades

…tunned kella ja kalendrit

Kui need nõuded on Sulle kontimööda, siis võid lähemalt tutvuda oma tulevaste töökohustuste ja tingimustega siin või siin.

Peatse kohtumiseni!